• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

East Design Days w trzeciej odsłonie

Przed nami trzecia edycja organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej East Design Days. Dni dizajnu odbędą się w tym roku w dniach 22-23 października, program będzie realizowany online (Facebook i YouTube). Miasto wspiera finansowo to wydarzenie.

W ramach wydarzenia odbędą się wirtualne warsztaty, dyskusje, spotkania z inspirującymi twórcami i przedsiębiorcami. Hasło edycji 2020 to Integracje – wbrew dezintegracji wymuszonej przez koronawirusa: prywatnej, zawodowej, biznesowej. 

Wśród zaproszonych gości East Design Days są między innymi wyjątkowi, uznani na świecie architekci: Polak Robert Konieczny i Argentyńczyk Hernan Gomez.

– Tak jak poprzednio, będzie to niepowtarzalne i inspirujące spotkanie sztuki i szeroko pojętego dizajnu, architektury i biznesu. Dobrze, że w Białymstoku jest przestrzeń na taką inicjatywę – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.  

Wraz z Wydziałem Architektury PB wydarzenie organizują: Resursa Podlaska, Elwira Horosz Studio Mody, Infinity Group, Fundacja Unitalent i Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku. Warto zapoznać się z programem East Design Days.

Ciekawym wydarzeniem towarzyszącym East Design Days będą „Talenty Przyszłości”. To wirtualne lekcje kreatywności i przedsiębiorczości kierowane do uczniów szkół średnich z Białegostoku i regionu, organizowane z Fundacją Unitalent Grupy Unibep. W piątek (23 października) chętne klasy będą mogły wziąć udział w dwugodzinnej lekcji transmitowanej na żywo. Nie zabraknie tam rozmów o pasji, ambicjach, pokonywaniu barier i wytrwałości. Wśród gości będą m.in. artysta i podróżnik Mariusz Kędzierski oraz współtwórca Photona Marcin Joka.

Miasto chętnie wspiera inicjatywy o charakterze edukacyjnym, które mogą być inspiracją dla młodych, impulsem do rozwoju i przyspieszenia ich kariery. Dlatego dofinansowało zarówno East Design Days (do 15 tys. zł), jak i wydarzenie towarzyszące – wirtualne lekcje „Talenty Przyszłości” (prawie 10 tys. zł).

Agnieszka Błachowska

Do góry