Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

East Design Days 2021

Dodana: 26.11.2021 13:20

W Białymstoku odbywa się czwarta edycja East Design Days. Tym razem dwudniowemu cyklowi wydarzeń (25-26 listopada) towarzyszy hasło „Spotkajmy się przy stole”. Drugi dzień, wypełniony inspirującymi spotkaniami i prezentacjami dokonań na styku designu, technologii i biznesu, zainaugurowali: zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk i dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej Aleksander Asanowicz.

Pierwszego dnia East Design Days miały miejsce liczne wydarzenia w ramach tematów takich, jak „Drewno – architektura przyszłości?” i „Food Design”. Wśród wydarzeń towarzyszących warto wymienić chociażby galę konkursu „Drewno w architekturze” i koncert zespołu PRO8L3M w Zmianie Klimatu. Drugi dzień EDD 2021 odbywa się pod dwoma sztandarami: „Talenty przyszłości” oraz „Design i konkurencyjność”. Są to spotkania, debaty, wykłady i prezentacje.

– East Design Days to wydarzenie łączące ludzi kreatywnych, poszukujących inspiracji, wiedzy i piękna. Białystok jest ośrodkiem leżącym na rubieży Unii Europejskiej. Stąd do zewnętrznej granicy Unii Europejskiej jest 60 kilometrów. I z racji takiego położenia często musieliśmy patrzeć na Zachód, na Londyn, Mediolan, Paryż czy Barcelonę – wielkie ośrodki designerskie. Dziś ten wielki świat przyjechał do nas – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk. – Mamy wydarzenie, którego zasięg zdecydowanie przekracza Białystok, Podlasie czy Polskę. Wiem, że o East Design Days mówi się już w Europie. I myślę, że to bardzo ważne dla młodych ludzi. Tych, którzy często planując swoją karierę chcą szukać realizacji swoich marzeń gdzieś w świecie: Warszawa, potem Londyn i a dalej może Nowy Jork... Jednak dziś widać, że Białystok powoli staje się takim miejscem, gdzie też można się zrealizować. I wierzę, że dzięki białostockiej kreatywnej młodzieży, sprawnemu otoczeniu biznesowemu, świetnym menadżerom, za lat kilka Białystok dołączy do znanych w Europie ośrodków designerskich.  

Podczas pierwszego spotkania była mowa o rozwijaniu biznesu przez młodych ludzi. Uczestnikami byli młodzi przedsiębiorcy, którzy ze swoich pasji stworzyli firmy. Inne dzisiejsze tematy to między innymi: edukacja podczas pandemii, postawa pro przedsiębiorcza – zakładanie własnych firm, dziedzictwo kultury jako źródło designu – dobre wzory dla biznesu, architektura, funkcje i znaczenie Muzeum Pamięci Sybiru. Dzisiejsze wydarzenia towarzyszące East Design Days to uroczysta kolacja „Food Design”, warsztaty dla młodzieży i warsztaty food design.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na stronie eastdesigndays.pl. 

Agnieszka Błachowska

Do góry