• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Dzień Dobry Wakacje w Białymstoku

Dodana: 18.08.2017 14:30

W najbliższy weekend, 19 i 20 sierpnia, program stacji TVN „Dzień Dobry Wakacje” nadawany będzie na żywo ze studia w Białymstoku. Już dziś rano w salonie ogrodowym Pałacu Branickich ekipa telewizyjna rozpoczęła budowę scenografii i wyjazdowego studia.

W sobotę w programie pojawią się łaziki marsjańskie konstruowane przez studentów Politechniki Białostockiej. Po „swoim Białymstoku” oprowadzi widzów Paweł Małaszyński, a wokalnie wielokulturowość Podlasia zaprezentuje Karolina Cicha. O tym, jakim miastem jest Białystok i jak się u nas żyje opowie prezydent Tadeusz Truskolaski.

Mamy czym się pochwalić. Białystok jest miastem idealnym do studiowania, przyjaznym inwestorom i przedsiębiorcom – mówi Tadeusz Truskolaski. – Mamy dobrą infrastrukturę, komunikację miejską. Białystok jest pięknym miastem, które wciąż się rozwija.

W niedzielę prowadzący studio „Dzień Dobry Wakacje” rozmawiać będą m.in. z Kamilą Lićwinko – brązową medalistką zakończonych niedawno w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Widzowie TVN będą mogli śledzić przygotowania do rekonstrukcji Bitwy Białostockiej – epizodu z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. W kuchni pojawią się podlaskie przysmaki, tradycyjne dania i produkty kuchni regionalnej. Na koniec programu zaprezentują się młodzi tancerze Fair Play Kids Dance Studio. Prowadzącymi będą: Kinga Burzyńska i Marcin Meller.

Emisja na antenie telewizji TVN w sobotę i niedzielę, 19 i 20 sierpnia, w godz. 8.30–10.45. „Dzień Dobry Wakacje” to letnie, weekendowe wydanie programu Dzień Dobry TVN. W tym sezonie wyjazdowe studio programu gościło już w trzech miastach: Kołobrzegu, Uniejowie i Kazimierzu Dolnym. Białystok jest kolejnym miastem na trasie wakacyjnej mapy TVN.

Anna Kowalska

Do góry