Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Drzewo dla potomka

Każdy białostoczanin może na terenie miasta posadzić drzewo, nawet jeśli nie ma własnej działki czy ogródka. Jest to możliwe na miejskiej działce przy ulicy Produkcyjnej. Pierwsze drzewa posadzili tam radni i urzędnicy.

Do sadzenia drzew na pamiątkę narodzin dziecka zapraszają białostoccy radni Koalicji Obywatelskiej. Miasto Białystok udostępniło i przygotowało teren na osiedlu Zawady przy ulicy Produkcyjnej. W środę (10 listopada) radni i urzędnicy posadzili tam około 150 drzew. Teraz z takiej możliwości mogą korzystać też inni chętni.   

– Posadzenie drzewa dla swojego potomka to prezent, który będzie rósł razem z nim. Zasady są proste – każdy może to zrobić dla dziecka. Ważne jest, aby nie zapomnieć potem o drzewo dbać – mówili radni.

Najlepiej jest wybrać rodzimy gatunek drzewka. Mogą być to dęby, lipy czy klony, ale też drzewa owocowe. Miasto udostępnia teren, sadzonki każdy musi zapewnić sam we własnym zakresie.

Akcja może przynieść wiele korzyści, zarówno tych ekologicznych, jak i edukacyjnych. Pokazując najmłodszym nasz szacunek do przyrody możemy wychować wielu jej miłośników w kolejnych pokoleniach. Dzieci będą wiedziały, że drzewo to coś ważnego.  

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Mapka, na której jest zaznaczona działka przy ulicy Produkcyjnej

rozmiar: 438,36 KB JPG pobierz
Do góry