• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Dotacje na piece – przetarg

Dodana: 13.03.2018 14:29

Kategorie: Aktualności Ochrona środowiska

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na zakup i montaż 225 pieców gazowych oraz 225 kolektorów słonecznych. Zostaną one zamontowane w prywatnych domach białostoczan – uczestników miejskiego projektu. To kolejny krok do realizacji zadania „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku”.

Wymień piec, zainstaluj kolektor

Przetarg na „Modernizację indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” został podzielony na dwie części. Część pierwsza dotyczy wykonania instalacji kolektorów słonecznych. Zadaniem wykonawcy będzie kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż takich urządzeń w 225 białostockich gospodarstwach domowych. Druga jest związana z modernizacją kotłowni. Polega na zaprojektowaniu, dostawie i montażu instalacji 225 pieców gazowych u białostoczan. Oferty można składać do 19 kwietnia.

Przetarg pozwoli wyłonić firmę, która będzie instalowała piece i kolektory w domach białostoczan – uczestników projektu wyłonionych w zeszłym roku. Następnie zostanie przeprowadzona weryfikacja techniczna w domach tych osób i podpisanie z nimi umów. Wszystkie urządzenia powinny zostać zamontowane do końca października 2019 r.

Chcemy w ten sposób finansowo pomóc mieszkańcom w wymianie starych, nieekologicznych pieców lub palenisk węglowych i zastąpieniu ich nowoczesnymi urządzeniami – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Chodzi o to, aby jakość powietrza w naszym mieście była jak najlepsza.

To przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Dofinansowaniem jest objętych 450 gospodarstw domowych z Białegostoku.

Całkowita wartość tego projektu to prawie 8,8 mln zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 6,8 mln zł. Projekt jest realizowany w latach 2017-2019.

Kamila Bogacewicz

Do góry