Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Dni Białegostoku 2021 za nami

Dodana: 28.06.2021 14:16

W miniony weekend (25-27 czerwca) świętowaliśmy tegoroczną edycję Dni Miasta Białegostoku. Nie zabrakło rozrywki i gwiazd na scenach. Po pandemicznej przerwie białostoczanie wreszcie spotkali się na Rynku Kościuszki, na wielkim plenerowym koncercie.

Główną atrakcją Dni Miasta był koncert, który odbył się w sobotę (26 czerwca) na Rynku Kościuszki. Na scenie wystąpili: Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski. Koncert został zorganizowany zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Białostoczanie licznie wzięli udział w tym wydarzeniu.

W ramach tegorocznych Dni Białegostoku w niedzielę (27 czerwca) w sali kina Forum prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył nagrody artystyczne. Otrzymali je: mająca białostockie korzenie piosenkarka i producentka muzyczna Kayah, związana z Białostockim Teatrem Lalek dramatopisarka i autorka książek dla dzieci Marta Guśniowska, obchodzący 35-lecie pracy artystycznej aktor BTL Adam Zieleniecki oraz pochodzący z Białegostoku jeden z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia Bartosz Bielenia. Wydarzenie uświetnił występ Kayah.

W czasie święta naszego miasta miało miejsce także wiele innych wydarzeń. W programie Dni Białegostoku nie zabrakło miejskiej potańcówki, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Nie inaczej było tym razem. Białostoczanie spotkali się na parkiecie w ogrodach przy Pałacu Branickich o godz. 17.00 i przez kilka godzin bawili się przy muzyce granej na żywo przez zespół Whitestock.    

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry