• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Diabelski młyn dla białostoczan

Dodana: 05.05.2021 13:36

W centrum Białegostoku w najbliższych dniach pojawi się atrakcja dla mieszkańców. Dziś (5 maja) na Rynku Kościuszki rozpoczął się montaż młyńskiego koła, zwanego też diabelskim młynem. Będzie czynny od soboty (8 maja).

Ciężarowy samochód z elementami diabelskiego młyna dotarł do Białegostoku we wtorkowy wieczór, a w środę od rana rozpoczęło się montowanie konstrukcji. Wszystko ma być gotowe w ciągu trzech dni, bo w sobotę mieszkańcy miasta będą już mogli korzystać z tej atrakcji po wykupieniu biletu.

Średnica ustawionego pionowo koła wynosi 28 metrów. Młyn jest wyposażony w 20 sześcioosobowych gondoli. Firma Robland z Leszna, która jest właścicielem tej karuzeli, będzie przestrzegała obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Miasto nie ponosi żadnych kosztów związanych z zaproszeniem firmy do Białegostoku, przeciwnie – firma Robland zapłaci miastu za zajęcie pasa drogowego.  

Diabelski młyn będzie gościł w Białymstoku do 13 czerwca.

Anna Kowalska

Do góry