Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Dekada z Fundacją Białystok Biega

Dodana: 15.09.2020 15:03

Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja inicjatywy realizowanej od 2011 r. przez Fundację Białystok Biega. W dniach 19-20 września co najmniej 1600 osób pobiegnie na dystansie 5 km lub 10 km. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, aby biegaczom zapewnić bezpieczeństwo.

W najbliższą sobotę, 19 września, odbędzie się bieg na 5 km (starty od godz. 21.00, 5 fal startowych co kwadrans, każda maksymalnie po 250 osób). Natomiast 20 września odbędzie się bieg na 10 km (starty od godz. 10.00, 3 fale startowe co kwadrans, każda maksymalnie po 250 osób).

Przed nami  wielkie święto sportu, jakim są zawody Białystok Biega. Ogromnie się cieszę, że ponad półtora tysiąca biegaczy znów pobiegnie ulicami naszego pięknego miasta. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w Białymstoku. Z tym większą radością przyjąłem wiadomość, że mimo wyjątkowej sytuacji spowodowanej koronawirusem jednak się odbędzie i znów poczujemy wszyscy tę niezwykłą atmosferę współzawodnictwa –  powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Do tej pory do tegorocznej edycji zapisało się już ponad 1600 osób. Zapisy są jeszcze otwarte. Liczba startujących jest podobna do poprzedniej edycji, z tym że ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem nie odbędą się biegi dzieci.

Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji wydarzenia biegło 348 osób na obu dystansach i 120 dzieci. Natomiast we wszystkich edycjach do tej pory łącznie wzięło udział 16 tys. biegaczy. W tym roku Miasto wsparło inicjatywę kwotą 130 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

Do góry