• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Czerwcowe atrakcje Białegostoku

Dodana: 04.06.2020 13:47

W Białymstoku, po zimowej przerwie, wznowiło działalność Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich. Mieszkańcy i turyści mogą znów podziwiać panoramę miasta z wieży widokowej, a od niedzieli (7 czerwca) rozpoczną się cotygodniowe przejażdżki zabytkowym „ogórkiem”.

Od tego tygodnia otwarta jest informacja turystyczna w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich przy ul. J. Kilińskiego 1. Codziennie w godz. 10.00-18.00 przewodnicy, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, udzielają zainteresowanym informacji na temat miasta i okolic. W weekendy i dni świąteczne odwiedzający będą mogli zobaczyć także zabytkowy zegar.

Dodatkowo chętni ponownie mogą podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na wieży kościoła św. Rocha przy ul. ks. A. Abramowicza 1. Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-16.00, a w niedziele i święta w godz. 14.00-17.00.

Na ulice Białegostoku powróci też zabytkowy „ogórek”. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, będzie można zobaczyć go na antenie programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN” w trakcie transmisji prognozy pogody z Białegostoku. Program „Dzień Dobry TVN” jest emitowany w godz. 8.00-11.30. Zachęcamy do oglądania.

– Na przejazdy zabytkowym „ogórkiem” zapraszamy w każdą niedzielę, od 7 czerwca, o godzinie jedenastej, dwunastej i trzynastej. Zgodnie z reżimem sanitarnym w autobusie może przebywać dwadzieścia osób – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Wyjazdy, jak co roku, odbywają się z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II). Kursy będą organizowane do 27 września. Z kolei 1 lipca na Rynku Kościuszki rozpocznie się montaż ramki do robienia zdjęć „Dumni z Białegostoku!”.

Jednocześnie zachęcamy do odkrywania Białegostoku za pośrednictwem dobrze już znanych miejskich szlaków turystycznych: esperanto i wielu kultur, rodu Branickich, białostockich  fabrykantów, świątyń, architektury drewnianej, osiedla Bojary, nowożytnych cerkwi i białostockich murali. Dodatkowe informacje turystyczne są dostępne na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Plakat - "Ogórek"

rozmiar: 1,34 MB PDF pobierz

Plakat - Zegar i spacery

rozmiar: 11,56 MB PDF pobierz
Do góry