• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Centrum Edukacji Muzeum Wojska

Od początku kwietnia białostoczanie mogą korzystać z atrakcji w nowo otwartym Centrum Edukacji Muzeum Wojska w Białymstoku. Dzięki staraniom tej miejskiej instytucji kultury przy ulicy Henryka Sienkiewicza 26 powstała przestrzeń przeznaczona dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

W przyjaznej i pomyślanej specjalnie o najmłodszych aranżacji organizowane są zajęcia grupowe dotyczące najdawniejszej historii Polski. W weekend otwarcia (2-3 kwietnia) warsztaty edukacyjne („Garncarstwo”, „Piśmiennictwo”, „Łuczarstwo” i „Wojowie”) poprowadziło Podlaskie Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych „Trzaskawica”. W otwarciu centrum uczestniczył zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

– Placówka, która od wielu lat wykonuje pracę związaną z edukacją muzealną, zyskała kolejne miejsce, gdzie najmłodsi białostoczanie mogą zdobywać wiedzę na temat historii Polski i naszego miasta – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Muzeum nieustannie rozwija się i szuka nowych ścieżek dotarcia do swoich odbiorców.

Prace nad przestrzenią edukacyjną trwały od ponad roku i objęły opracowanie koncepcji, napisanie scenariuszy edukacyjnych, wykonanie rysunków oraz prac aranżacyjnych w sali. Większość działań wykonali pracownicy Muzeum Wojska.

Centralnym punktem nowej przestrzeni jest „gród”, który powstał we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Ma on pomóc odwiedzającym jeszcze lepiej wczuć się w średniowieczny klimat.

Grupy mogą rezerwować terminy zajęć za pośrednictwem strony Muzeum Wojska. Do wyboru są następujące warsztaty: „Z wizytą w grodzie”, „W średniowiecznej kuchni”, „W państwie Mieszka I” i „Na zamku”.

Kamila Bogacewicz

Do góry