• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Centrum Aktywności Twórczej

Pracownie muzyczno-kinowa, plastyczno-teatralna i kulinarna powstały w Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2020. Działają one w ramach Centrum Aktywności Twórczej Osiedla Sienkiewicza. To miejsce odwiedzili dziś zastępcy prezydenta Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński.

We wtorek (5 kwietnia) w placówce przy ulicy Poleskiej zostały otwarte pracownie tematyczne. Z powstałych tam sal – muzyczno-kinowej, plastyczno-teatralnej i kulinarnej – mogą korzystać mieszkańcy osiedla Sienkiewicza – od przedszkolaków po seniorów, uczniowie i ich rodzice, harcerze, kluby i stowarzyszenia sportowe.

– Na osiedlowy projekt „Centrum Aktywności Twórczej Osiedla Sienkiewicza” zagłosowało prawie dwa tysiące białostoczan. Jego realizacja kosztowała ponad 450 tys. zł. W pracowniach uczniowie będą zdobywali nowe umiejętności i rozwijali swoją kreatywność. Będzie to nowa przestrzeń służąca lokalnej społeczności – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Dzięki przeprowadzonym pracom szkolne pomieszczenia zyskały nie tylko nowy wygląd, ale i nowe funkcje. To już nie tylko sale do edukacji artystycznej. Mogą się tam odbywać konferencje, przedstawienia teatralno-muzyczne, warsztaty plastyczne lub rękodzieła artystycznego, spotkania edukacyjno-kulturalne, muzyczne, taneczne itp.

Podczas dzisiejszego otwarcia został także rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Pomaluj mi świat na niebiesko”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Nagrody laureatom wręczył zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

– Serdecznie gratuluję laureatom konkursu i wszystkim uczestnikom, którzy wzięli w nim udział. Cieszę się, że mamy tak zdolnych uczniów – utalentowanych plastycznie i jednocześnie wrażliwych i empatycznych – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zaproszeni goście razem z uczniami uczestniczyli także w wielkanocnych warsztatach. 

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego mieści się przy ulicy Poleskiej 27. W placówce funkcjonują między innymi klasy integracyjne, dla dzieci z autyzmem i uczniów z wadą słuchu. 

Kamila Bogacewicz

Do góry