Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Budżet Obywatelski – zagłosuj!

Dziś (1 października) rozpoczęło się głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2022. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Białegostoku. Ze względu na epidemię koronawirusa zachęcamy do oddawania głosów przez internet. Do wyboru jest 38 pomysłów ogólnomiejskich i 74 osiedlowe. Głosowanie zakończy się 15 października.

Każdy białostoczanin może zagłosować tylko jeden raz wybierając maksymalnie cztery projekty z dowolnej kategorii. Należy pamiętać o podpisaniu zgody rodzica/opiekuna prawnego w przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej (poniżej 18. roku życia).

Z uwagi na trwającą epidemię zachęcamy do głosowania elektronicznego. Interaktywna karta jest dostępna na stronie www.bialystok.pl. W trakcie głosowania należy zaznaczyć wybrane przez siebie projekty oraz wpisać adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny. Kliknięcie w link aktywacyjny jest potwierdzeniem oddania głosu. Brak tej czynności jest równoznaczny z nieoddaniem głosu. Podając ten sam adres e-mail może zagłosować 5 osób.

– Zachęcam mieszkańców Białegostoku do udziału w głosowaniu na tegoroczne projekty. Wspólnie wybierzmy te zadania, które warto w naszym mieście zrealizować – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Kartę do głosowania można pobrać i oddać:

  • w urzędzie przy ulicy Słonimskiej 1,
  • przy ulicy J.K. Branickiego 3/5,
  • w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy św. Rocha 3,
  • w mobilnym punkcie do głosowania na Rynku Kościuszki (w piątki 1 i 8 października – w godz. 11.00-17.00 oraz w niedziele 3 i 10 października – w godz. 12.00-16.00).

W przypadku wypełniania papierowej karty do głosowania należy podać numer ID wybranych przez siebie projektów.

Białostoczanie mają do wyboru 112 inicjatyw (38 ogólnomiejskich i 74 osiedlowe). Wiele z nich dotyczy budowy lub modernizacji obiektów sportowych i szkolnych – boisk, placów zabaw czy siłowni pod chmurką. Kilkanaście jest związanych z infrastrukturą drogową. To pomysły na budowę lub modernizację dróg, chodników, ścieżek rowerowych. Są też projekty „zielone” i polegające na organizacji wydarzeń. To szansa na ulepszenie naszego miasta i okolicy, w której mieszkamy. Do dyspozycji jest 12 mln zł.

Wyniki głosowania poznamy do 29 października. Przypominamy, że Budżet Obywatelski funkcjonuje w Białymstoku od 2013 roku. W poprzednich ośmiu edycjach pod głosowanie mieszkańców poddano 570 pomysłów.

Kamila Bogacewicz

 

Do góry