Facebook icon
  • Rynek Kościuszki w Białymstoku

Budżet Obywatelski – ostatni tydzień

Dodana: 08.10.2019 13:08

Ponad 7,5 tys. osób zagłosowało dotychczas na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020. Do wyboru jest 90 pomysłów. Głosować można do 15 października przez internet za pomocą karty elektronicznej oraz w formie tradycyjnej, wypełniając kartę papierową.

Od 1 października trwa głosowanie na 90 projektów (29 ogólnomiejskich, 61 osiedlowych). Elektroniczna karta do głosowania znajduje się na stronie www.bialystok.pl. Wypełniło ją już 7,5 tys. osób, ale nie wszyscy głosujący potwierdzili swój wybór klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. Tylko głosy potwierdzone zostaną uznane za ważne. Warto o tym pamiętać.

Mieszkańcy mogą oddawać głosy także w wersji papierowej. Kartę do głosowania można pobrać i po wypełnieniu oddać w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
  • w mobilnym punkcie konsultacyjnym:
    • we wtorki (8, 15 października) – przystanek autobusowy Al. Piłsudskiego/Rzeka Biała (w godz. 10-18.00),
    • w weekend (12-13 października) – Rynek Kościuszki (w godz. 10-18.00).

W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Białegostoku. Każdy może zagłosować tylko jeden raz, wybierając maksymalnie 2 projekty. Należy pamiętać o podpisaniu zgody rodzica/opiekuna prawnego w przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej (poniżej 18 roku życia).

W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest dwanaście milionów złotych. Posłużą one do realizacji tych zadań, które otrzymają największe poparcie. Warto wziąć udział w głosowaniu – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Warto wiedzieć, że Budżet Obywatelski funkcjonuje w Białymstoku od 2013 roku. W poprzednich sześciu edycjach pod głosowanie mieszkańców poddano 363 projekty. 

Kamila Bogacewicz

Do góry