Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Budżet Obywatelski 2022 – zgłoś projekt

Mieszkańcy Białegostoku mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 25 maja trwa nabór wniosków.

Na Budżet Obywatelski 2022 Miasto Białystok przeznaczyło 12 mln zł. O sposobie wydatkowania tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2022 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację wydzielono 6 mln zł) i osiedlowe (6 mln zł).

Szacunkowa wartość pojedynczego projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 1 mln zł – w przypadku projektów "twardych" i 25 tys. zł – w przypadku "miękkich". Natomiast szacunkowa wartość pojedynczego projektu osiedlowego nie może przekroczyć 500 tys. zł – w przypadku projektu "twardego" i 25 tys. zł – "miękkiego".

– Dotychczas dzięki pomysłom mieszkańców zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego udało się zrealizować szereg inwestycji, które okazały się niezwykle przydatne dla mieszkańców Białegostoku. Skorzystajmy z tej możliwości także w tym roku – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński w wywiadzie udzielonym Radiu Jard.

Cała audycja jest zamieszczona na stronie Radia Jard.

Warto wiedzieć, że można uzyskać wsparcie urzędników w opracowaniu wniosku. Konsultowanie pomysłów i pomoc w przygotowaniu projektów odbywa się poprzez kontakt telefoniczny oraz e-mailowy. Wykaz telefonów do urzędników zajmujących się poszczególnymi dziedzinami znajduje się na stronie www.cas.bialystok.pl. Na tej stronie znajdują się także inne informacje przydatne do przygotowania projektu.

Wypełniony i zeskanowany formularz wraz z załącznikami można przesłać na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl lub wysłać pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Ogólna Urzędu Miejskiego, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok albo Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, pok. 6, 15-879 Białystok, można także złożyć osobiście w siedzibie urzędu.

Miasto Białystok przygotowało spot promujący ideę Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do obejrzenia oraz udostępniania. Włączmy się w Budżet Obywatelski Białegostoku.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry