Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Budy dla schroniskowych psów

Dodana: 17.11.2021 13:21

W tym roku więźniowie z białostockiego Zakładu Karnego wyremontowali już prawie 40 bud dla psów ze Schroniska dla Zwierząt. Dziś (17 listopada) kolejne z nich trafiły do placówki przy ulicy Dolistowskiej.

Minął rok od podpisania umowy o współpracy schroniska z Aresztem Śledczym w Białymstoku. W tym czasie osadzeni odnowili prawie 40 bud dla psów mieszkających w schronisku. Współpraca polegała na przekazywaniu do zakładu zniszczonych bud i materiałów niezbędnych do ich wyremontowania. Areszt odbierał stare budy ze schroniska i przywoził je już po remoncie. Osadzeni nieodpłatnie pracowali, aby psy mogły mieszkać w nowych, ocieplonych budach. Budy są wykonane bardzo solidnie i na pewno będą służyły psom kilka lat.

– Obie strony dostrzegają korzyść z tej współpracy. Pracownicy i wolontariusze schroniska są  zadowoleni, że psy mają ciepłe budy, a osadzeni mogli zrobić coś dobrego i przy okazji  zdobyć nowe umiejętności – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Wyremontowane przez więźniów budy można rozpoznać po odcisku ludzkiej dłoni zawierającej ślad psiej łapki.

Agnieszka Błachowska

Do góry