• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Budowa węzła Porosły – organizacja ruchu

W związku z przebudową węzła Porosły kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu. Objazdy zostały już wytyczone. Nowe zasady będą obowiązywały od 23 kwietnia do końca roku.

Węzeł Porosły to jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w naszym mieście. Powstaje na wylotówce w stronę Warszawy. Połączy drogę krajową S8 z trasą generalską, zapewni płynny ruch na ulicach prowadzących do drogi ekspresowej S8. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap prac – przede wszystkim budowa wiaduktu nad torami kolejowymi.

W związku z tą inwestycją 23 kwietnia zostanie wyłączony ruch drogowy na Alei Jana Pawła II na odcinku od ulicy Elewatorskiej do przejazdu kolejowego oraz nastąpi zamknięcie ulicy Narodowych Sił Zbrojnych od ulicy Komisji Edukacji Narodowej do Alei Jana Pawła II. W wyniku zamknięcia ruchu na tych ulicach zostały wyznaczone objazdy.

Mamy nadzieję, że nie spowoduje to większych utrudnień dla kierowców – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Prosimy jednak o wyrozumiałość, bo tak wielka inwestycja wymaga specjalnej logistyki.

Wjazd do miasta od strony Warszawy odbywać się będzie:

  • nowo wybudowaną drogą serwisową po stronie północnej łączącą drogę krajową nr 8 z ulicą gen. F. Kleeberga (od miejscowości Porosły do ulicy gen. F. Kleeberga),
  • dojazd do ulicy Elewatorskiej nową drogą serwisową po południowej stronie ciągu drogi krajowej nr 8 i Alei Jana Pawła II,
  • z uwagi na zamknięcie ulicy Narodowych Sił Zbrojnych na odcinku od Komisji Edukacji Narodowej do Alei Jana Pawła II wjazd z kierunku Ełku odbywać się będzie ulicami: gen. F. Kleeberga – Hugo Kołłątaja – Konstytucji 3 Maja – Aleja Jana Pawła II.

Wyjazd z miasta odbywać się będzie:

  • w kierunku Warszawy nowo wybudowaną jezdnią łączącą Aleję Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych w kierunku ulicy gen. F. Kleeberga,
  • z ulicy Elewatorskiej drogą serwisową biegnącą analogicznie jak wjazd do drogi serwisowej łączącej DK nr 8 z ulicą gen. F. Kleeberga.

Nad sprawnym przebiegiem ruchu, zwłaszcza na początku, czuwać będą strażnicy miejscy, policja, a także pracownicy wykonawcy.

Nowa organizacja ruchu dotyczyć będzie także zmian w kursowaniu linii autobusowych:

  • kursowanie linii 14 zostanie zawieszone,
  • linia 4 zmieni trasę i zastąpi linię 14 na trasie osiedle Starosielce – centrum Białegostoku,
  • dojazd do ul. Elewatorskiej zabezpieczy utworzona na czas budowy linia nr 50 kursująca na trasie Elewatorska – ks. J. Popiełuszki – Hetmańska – Al. Jana Pawła II,
  • trasa linii 103 ulegnie zmianie w obrębie miejscowości Łyski i Porosły oraz w Białymstoku.

Szczegółowe informacje o nowych trasach i przystankach można będzie znaleźć na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

Wprowadzone 23 kwietnia zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do końca 2019 roku. Przebudowa węzła Porosły ma zakończyć się w połowie 2020 roku.

Anna Kowalska

Mapka 1

rozmiar: 1.35 MB JPG pobierz

Linia nr 4

rozmiar: 475.75 KB JPG pobierz

Linia nr 50

rozmiar: 482.14 KB JPG pobierz

Linia 103 do Białegostoku

rozmiar: 101.55 KB JPG pobierz

Linia 103 do Choroszczy

rozmiar: 92 KB JPG pobierz
Do góry