Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

BOSiR otwiera basen i kąpielisko

Dodana: 04.06.2020 13:40

Od 6 czerwca białostoczanie będą mogli wybrać się na basen lub skorzystać z miejskiego kąpieliska. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej. Ruszy też sezon kąpielowy na Dojlidach. Oba obiekty będą funkcjonować w reżimie sanitarnym.

Gotowa do przyjęcia amatorów pływania jest Pływalnia Rodzinna. Będzie czynna codziennie w godz. 6.00-22.00. Jednorazowo w tym obiekcie będzie mogło przebywać 75 osób. Obowiązywać będzie dystans społeczny – również podczas pływania i korzystania z atrakcji. Do momentu wejścia do przebieralni trzeba będzie mieć zakryte usta i nos. Konieczna będzie dezynfekcja rąk. Przebieralnie (z boksami) i prysznice (niektóre z kotarami zapewniającymi intymność) będą koedukacyjne. Na jednym torze będą mogły pływać maksymalnie 4 osoby, w saunie suchej będą mogły jednocześnie przebywać najwyżej 3 osoby.

Również kąpielisko na plaży miejskiej Dojlidy jest gotowe do rozpoczęcia sezonu. Od 6 czerwca będzie strzeżone przez ratowników wodnych. Woda w zalewie została przebadana przez Sanepid. Do jej jakości nie ma zastrzeżeń. Ze względu na koronawirusa trzeba będzie zachowywać dystans 2 metrów i unikać zatłoczonych miejsc. Odradzane jest wchodzenie na teren ośrodka osobom z objawami chorobowymi. Zaleca się zasłanianie ust i nosa (w razie potrzeby) oraz korzystanie z własnego sprzętu wypoczynkowego, pledów, leżaków itp. Wstęp na teren ośrodka i wypożyczanie sprzętu pływającego będą kosztować tyle, co w poprzednich sezonach.

Do wznowienia działalności przygotowywana jest Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej. Będzie otwarta prawdopodobnie od 15 czerwca. Natomiast Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej pozostanie zamknięta, ponieważ w letnich miesiącach frekwencja w tym obiekcie jest niewielka. Jeśli będzie zapotrzebowanie, to oczywiście zostanie rozważone wcześniejsze (niż od września 2020 r.) uruchomienie Pływalni Kameralnej.

Agnieszka Błachowska

Do góry