• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

BKDR w Białymstoku

Dodana: 05.03.2018 11:43

Kategorie: BKDR Aktualności Komunikacja Kultura Sport Edukacja

Ewa i Maciej Mojsakowie z dziećmi oraz ponad 19 tysięcy białostoczan korzystają już z Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Program BKDR oferuje szereg ulg i zniżek – w miejskich placówkach kultury i sportu, żłobkach i przedszkolach, komunikacji zbiorowej oraz u partnerów prywatnych.

Program Białostocka Karta Dużej Rodziny działa w naszym mieście od prawie 5 lat. Zapewnia wiele ulg i korzyści dla białostoczan. Obecnie do BKDR należy ponad 19 tysięcy osób – ponad 3,8 tys. rodzin.

Miejska karta skierowana do dużych rodzin gwarantuje m.in. ulgi na zakup biletów okresowych Białostockiej Komunikacji Miejskiej. BKDR zapewnia niższe opłaty w 90 przedszkolach i oddziałach przedszkolnych oraz 7 żłobkach. Uczestnicy programu zyskują również ulgi przy zakupie biletów wstępu do 7 miejskich instytucji kultury i 5 obiektów sportowych. Dzięki temu duże rodziny mogą uczestniczyć w interesujących wydarzeniach kulturalnych i sportowych, wspólnie aktywnie spędzać czas.

BKDR oferuje także zniżki u partnerów prywatnych. Wśród ok. 110 partnerów, którzy przystąpili do programu, można wymienić m.in. sklepy i firmy oferujące różnego rodzaju usługi. Branże tematyczne to np. edukacja, zajęcia artystyczne, opieka zdrowotna, wyposażenie domów, nauka jazdy, gastronomia. Do programu w dalszym ciągu mogą przyłączać się kolejni zainteresowani przedsiębiorcy.

– Z roku na rok z uprawień programu korzysta coraz więcej białostoczan, a to cieszy – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Białostocka Karta Dużej Rodziny to ważne narzędzie samorządowej polityki prorodzinnej. Inwestycję w rodziny traktujemy jako inwestycję w przyszłość i rozwój Białegostoku.

Przypominamy, że BKDR skierowana jest do rodzin wychowujących co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (lub 26, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje), mieszkających w Białymstoku i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe. Nośnikiem uprawień jest Białostocka Karta Miejska. Każda osoba, która ma przystąpić do programu, powinna wcześniej wyrobić tę kartę w Punkcie Obsługi Klienta BKM przy ul. Składowej 11 lub Lipowej 16.

Szczegółowe informacje o BKDR można znaleźć na stronie www.duzarodzina.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Plakat Białostocka Karta Dużej Rodziny

Pliki do pobrania

Partnerzy Białostockiej Karty Dużej Rodziny

rozmiar: 2.52 MB PDF pobierz
Do góry