Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Białystok upamiętnił rocznicę wybuchu wojny

Dodana: 01.09.2020 14:01

We wtorek (1 września), w południe zabrzmiały syreny, przypominając o 81. rocznicy niemieckiej napaści na Polskę, która dała początek II Wojnie Światowej. Pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku złożone zostały kwiaty w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. 1 września obchodzony jest również Dzień Weterana.

Uroczystość przy Pomniku Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku rozpoczęła się o godz. 12. Hołd obrońcom miasta i wszystkim żołnierzom września oddali kombatanci, przedstawiciele władz oraz służby mundurowe. W imieniu Prezydenta Miasta kwiaty pod pomnikiem złożył zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W tym dniu zostały odprawione specjalne nabożeństwa. O godz. 8.00 w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. gen. W. Sikorskiego odprawiono panichidę za obrońców miasta we wrześniu 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. Po południu, o godz. 18, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. abp. R. Jałbrzykowskiego odbędzie się msza św. również w intencji obrońców miasta i poległych.

Tomasz Ćwikowski

Do góry