• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białystok przed sezonem turystycznym

Dodana: 20.04.2017 14:55

Wkrótce pierwszy w tym roku długi weekend. Gości, którzy przyjadą do nas w tym czasie, Białystok przywita w wiosennej szacie. Jeszcze w końcu kwietnia ruszy Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej, będzie też sporo atrakcji dla turystów i mieszkańców.

W tym roku wcześnie rozpoczęły się w Białymstoku nasadzenia wiosenne i już zostały uruchomione miejskie fontanny. Jeszcze przed rozpoczęciem weekendu majowego w bramie Pałacu Branickich zostanie uruchomione Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej. Informacji o tym, co warto zobaczyć i co dzieje się w Białymstoku, udzielać będą przewodnicy białostockiego oddziału PTTK. Wzorem lat ubiegłych otwarta zostanie także możliwość zwiedzania zabytkowego zegara na wieży Bramy Pałacu we wszystkie weekendy oraz dni świąteczne w okresie od 29 kwietnia do 1 października.

Wytyczone szlaki turystyczne, które wiążą się z historią i wielokulturową tradycją miasta cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem turystów – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Białystok ma też niezwykłe murale, które w ubiegłym roku w konkursie Portalu Komunalnego zostały uznane za najpiękniejsze w Polsce. To też warto zobaczyć.

Turyści, którzy wkrótce zechcą odwiedzić Białystok, będą mogli zwiedzać nasze miasto korzystając z miejskiej sieci BiKeR i sieci ponad 110 km dróg rowerowych. Nasi goście będą mieli do dyspozycji ponad pół tysiąca rowerów na pięćdziesięciu stacjach. Przez Białystok przebiega też najpiękniejsza rowerowa trasa Polski, czyli szlak Green Velo, więc możemy spodziewać się turystów podróżujących tym szlakiem.

Niedaleko Białegostoku jest sporo ciekawych miejscowości będących spuścizną różnorakich kultur, a w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajduje się wiele unikatowych w skali europejskiej zespołów przyrodniczych i zabytkowych, nie mówiąc już o kilkuset obiektach zabytkowych na terenie Białegostoku. To wszystko sprawia, że turyści z Polski i zagranicy coraz częściej nas odwiedzają. W ostatnich latach na mapie Białegostoku pojawiło się kilka nowych hoteli z ofertą dla mniej i bardziej zamożnych turystów. Podobnie jest z branżą gastronomiczną. Turyści mają do wyboru zdecydowanie więcej restauracji, także tych z kuchnią tradycyjną, niż jeszcze kilka lat temu.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.odkryj.bialystok.pl.

Anna Kowalska

Do góry