Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Białystok pamięta o zasłużonych dla miasta

Dodana: 31.10.2019 13:06

Kategorie: Aktualności

W przededniu Wszystkich Świętych na mogiłach szczególnie zasłużonych dla naszego miasta białostoczan złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Kwiaty od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego zostały złożone przez jego zastępcę Przemysława Tuchlińskiego na grobach przedwojennych samorządowców: prezydentów Józefa K. Puchalskiego i Wincentego Hermanowskiego, wiceprezydenta Witolda Łuszczewskiego, radnych: Jana Kucharskiego, Franciszka Malinowskiego, Feliksa Filipowicza, Antoniego Roledera, Jadwigi Klimkiewiczowej oraz Konstantego Kosińskiego – radnego, dziennikarza i społecznika. Ponadto odwiedzone zostały groby rodziny Wieczorków – przedwojennych przemysłowców, rodziny Kitszelów – urzędników i przedsiębiorców, a także rodziny Zbichorowskich-Kościów – zasłużonych społeczników. Udekorowane zostały również groby: słynnej białostockiej lekarki i działaczki społecznej Ireny Białówny, lekarza-społecznika Witolda Bajankiewicza i poety Wiesława Kazaneckiego.

To nasza powinność, by nie zapominać o tych, którzy byli tu przed nami. Oni budowali i tworzyli nasze miasto, działali na rzecz innych mieszkańców. Tym ludziom należy się nasza pamięć – powiedział Przemysław Tuchliński.

Samorządowa delegacja złożyła kwiaty także na grobach białostoczan znanych z najnowszej historii naszego miasta – prezydenta Andrzeja Piotra Lussy, wojewody podlaskiego Andrzeja Meyera oraz białostockich ofiar katastrofy smoleńskiej – wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry i stewardesy Justyny Moniuszko. Wieniec od prezydenta złożony został również na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

Do góry