Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Białystok New Pop Festival za nami

Dodana: 13.07.2020 14:11

W miniony weekend (11-12 lipca) w Białymstoku odbyła się kolejna już edycja dwudniowego festiwalu New Pop. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku wydarzenie miało zmienioną formułę – koncerty odbyły się na dziedzińcu Pałacu Branickich bez udziału publiczności. Festiwal oglądało w internecie na żywo 338 tys. widzów.

W trosce o mieszkańców, turystów i uczestników wydarzenia, organizatorzy podjęli decyzję o tym, że w koncertach nie można było wziąć udziału osobiście. Widzowie oglądali wykonawców na żywo w internecie. Festiwal był dostępny bezpłatnie za pośrednictwem specjalnej platformy streamingowej. Dzięki innowacyjnym technologiom uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu wirtualnie stanęli na scenie, pod sceną, mogli poczuć się jak swoi idole, zobaczyć festiwal „od kuchni“.

W nowej formule, w weekend odbyły się koncerty: Krzysztofa Zalewskiego, Marii Peszek, duetu Karaś/Rogucki, Karoliny Czarneckiej, Natalii Przybysz, Ani Rusowicz, Arka Jakubika (Dr Misio) i zespołu Mgły.

Białystok New Pop Festival Online był trzecią edycją znanego festiwalu – dwudniowej imprezy muzycznej promującej polskich artystów z nutru alternatywnego, popowego czy arternatywno-popowego.

(oprac. Agnieszka Błachowska)

Do góry