• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białostoczanie chcą lotniska na Krywlanach

Dodana: 19.04.2021 10:35

Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach i nie obawiają się jego rozwoju – taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego w marcu 2021 r. przez Pracownię Rozwoju Miast.

Niemal 63% ankietowanych uważa, że lotnisko w Białymstoku jest potrzebne. Prawie 53% badanych wskazuje rozwój infrastruktury lotniskowej za jedną z najważniejszych spraw do rozwiązania w mieście. Blisko 89% biorących udział w badaniu uznaje, że potrzebne jest zapewnienie dobrze płatnych miejsc pracy. Lotnisko może się do tego przyczynić – najważniejsze korzyści z rozwoju lotniska, jakie dostrzegają respondenci, to właśnie powstanie atrakcyjnych miejsc pracy (blisko 42% badanych), a także szansa na dalszy rozwój miasta (prawie 45%), możliwość lotu na wakacje z Białegostoku (ponad 42%) i zachęta dla inwestorów (ponad 32%). Jednocześnie 65% respondentów deklaruje, że nie ma żadnych obaw związanych z rozwojem lotniska.

– Wyniki tych badań pokazują, że białostoczanie popierają decyzję o potrzebie budowy lotniska na Krywlanach i mają świadomość, że ta inwestycja może w dużym stopniu przyczynić się do rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

Dane zawarte w raporcie pochodzą z badania opinii mieszkańców Białegostoku, które zostało przeprowadzone przez Pracownię Rozwoju Miast w dniach 23–25 marca 2021 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo). Przebadano reprezentatywną próbę N=500 pełnoletnich mieszkańców Białegostoku.

Anna Kowalska

Do góry