Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Białostockie święto przedszkolaków

Dodana: 11.10.2019 13:44

Dziś (11 października) w Białymstoku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zastępca prezydenta Rafał Rudnicki spotkał się z dziećmi i ich nauczycielami na miejskim stadionie.

Święto najmłodszych pod hasłem „Moja mała Ojczyzna – Podlasie” zostało zorganizowane w piątek (11 października) na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z białostockich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

– Życzę maluchom i ich opiekunom, żeby wszystkie dni w roku były tak radosne, jak ten dzisiejszy. Cieszę się, że wspólnie budujemy tradycję obchodzenia tego święta w naszym mieściepowiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali Hymn Przedszkolaka, były zabawy i gry integracyjne. Zastępca prezydenta Rafał Rudnicki przeczytał dzieciom legendę „O Księciu Gedyminie”.

Organizacja Dnia Przedszkolaka sprzyja m.in. promowaniu nowoczesnej edukacji, integracji, współdziałaniu różnych środowisk zaangażowanych w funkcjonowanie białostockich placówek.

Warto wiedzieć, że wychowanie przedszkolne w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęło w naszym mieście ponad 9,5 tys. dzieci. Mali białostoczanie uczęszczają do 55 przedszkoli samorządowych oraz 5 zespołów szkolno-przedszkolnych.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm w 2013 roku, jest obchodzony 20 września. W ubiegłym roku przedszkolaki także świętowały na Stadionie Miejskim w Białymstoku. 

Kamila Bogacewicz

Do góry