Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Białostockie obchody Święta Niepodległości

Dodana: 10.11.2020 13:35

Już dziś (10 listopada) rozpoczęły się w Białymstoku uroczystości związane ze 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Flagami w narodowych barwach zostały udekorowane liczne pomniki w naszym mieście, w tym także pomnik główny na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy 11 Listopada. Również dekoracja autobusów miejskich przypomina o ważnej dla Polaków rocznicy.

Białostoccy harcerze położyli kwiaty oraz zapalili znicze na Cmentarzu Wojskowym, aby oddać hołd bohaterom walczącym i poległym o niepodległy byt naszej ojczyzny. W imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego jego zastępca Przemysław Tuchliński złożył wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich na Cmentarzu Wojskowym.

Dobrą tradycją stał się już uroczysty obiad wydawany z okazji Święta Niepodległości przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego białostockim środowiskom kombatanckim. W tym roku, z powodu epidemii COVID-19 oraz obowiązujących obostrzeń, takie spotkanie w Pałacyku Gościnnym przy ulicy Jana Kilińskiego nie jest możliwe. Białystok jednak pamięta o kombatantach. Członkowie Białostockiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz inne osoby ze środowiska otrzymały dziś upominki i listy z życzeniami zdrowia.

Anna Szerszunowicz

Do góry