• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Białostockie fontanny

Dodana: 27.04.2017 14:47

Kategorie: Aktualności Gospodarka Komunalna

Wszystkie miejskie fontanny już działają. Główna atrakcja Plant – kolorowa fontanna w Alei Zakochanych – kolorową feerią barw rozbłyśnie po raz pierwszy w tym roku w najbliższy weekend.

W Białymstoku znajduje się 12 miejskich fontann. Zostały już uruchomione po zimowej przerwie i ich widok znów może cieszyć białostoczan. Władze miasta postanowiły zrobić to przed majowym weekendem, by mieszkańcy i turyści mogli podczas spacerów wypoczywać z widokiem na fontanny.

Fontanny przeszły przeglądy konserwatorskie, zostały też oczyszczone. Białostoczanie i turyści mogą podziwiać nie tylko fontannę w Parku Planty, ale także m.in. na Rynku Kościuszki, skwerze Ludwika Zamenhofa, terenie dziedzińcu wstępnego Pałacu Branickich i w Salonie Ogrodowym Branickich.

Fontanna w Parku Planty działa obecnie w trybie dziennym. W czasie świąt i weekendów zostanie uruchomiona w trybie świątecznym. Po raz pierwszy już w tym tygodniu. Mam nadzieję, że ta wiadomość ucieszy naszych mieszkańców – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

W trybie dziennym strumienie wody tworzą figurę w postaci kwiatu w środku zbiornika i kół z dwóch stron zbiornika. Ten tryb jest obecnie dostępny codziennie, w godz. 9.00–23.00. Z kolei w weekendy i święta strumień wody będzie wypływał wysoko w górę tworząc różne figury. Program z grą wielu kolorowych świateł można będzie wtedy oglądać w godz. 20.00–23.00.

Kamila Busłowska

Do góry