Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białostoccy sportowcy lecą na olimpiadę

Dodana: 19.07.2021 14:15

Dziś (19 lipca) zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński spotkał się z Kamilą Lićwinko, Wojciechem Nowickim i Rafałem Czuperem, kolejnymi sportowcami z Białegostoku, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Przed wyjazdem do Tokio Pałacyk Gościnny przy ulicy Kilińskiego odwiedziła Kamila Lićwinko z Klubu Sportowego „Podlasie” Białystok – Halowa Mistrzyni Świata z 2014 roku, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, która będzie rywalizować na olimpiadzie w skoku wzwyż.  

Na spotkanie przybył też Wojciech Nowicki z Klubu Sportowego „Podlasie” Białystok – Mistrz Europy z 2018 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski, który na olimpiadzie w Tokio będzie rywalizował w rzucie młotem. 

W spotkaniu z zastępcą prezydenta Białegostoku wziął też udział Rafał Czuper z Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start” – srebrny medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 roku, medalista Mistrzostw Świata i Europy w grze drużynowej i pojedynczej, którego dyscyplina sportowa to tenis stołowy.

Sportowcy otrzymali biało-czerwone flagi oraz listy pamiątkowe od prezydenta Białegostoku.

– Życzę powodzenia w olimpijskiej rywalizacji – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Będziemy trzymać kciuki za wasze jak najlepsze wyniki. Niech te igrzyska przyniosą Wam mnóstwo sukcesów i satysfakcji. A biało-czerwona flaga niech Wam towarzyszy podczas dekoracji medalowych.

Pierwsze spotkanie władz miasta ze sportowcami jadącymi na igrzyska do Tokio odbyło się w czwartek, 15 lipca. Gośćmi byli: Marlena Gola i Damian Czykier.

Agnieszka Błachowska

Do góry