Formularz kontaktowy

Białostoccy lekkoatleci z medalami

Dodana: 02.09.2020 14:41

Kategorie: Sport Aktualności

Pod koniec sierpnia we Włocławku odbyły się 96. Mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce, w których białostoccy sportowcy zdobyli 8 medali. Dziś (2 września) w Pałacyku Gościnnym przy ul. J. Kilińskiego z zawodnikami i ich trenerami spotkał się prezydent Tadeusz Truskolaski.

Podczas spotkania prezydent Białegostoku przekazał laureatom Mistrzostw Polski w lekkoatletyce listy gratulacyjne i kwiaty.

– Klub Sportowy Podlasie Białystok odniósł ogromny sukces – wygrał klasyfikację medalową na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Białostoccy sportowcy zdobyli 6 złotych i 2 srebrne medale. Gratuluję naszym medalistom i ich trenerom – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W spotkaniu wzięli udział:

• Magdalena Żebrowska wraz z trenerem Robertem Nazarkiewiczem (srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w skoku w dal),
  • Klaudia Kardasz wraz z trenerem Przemysławem Zabawskim (srebrny medal w pchnięciu kulą),
  • Damian Czykier (Mistrz Polski w biegu na 110 m przez płotki),
  • Damian Czykier, Radosław Sacharczuk, Artur Łęczycki, Rafał Łupiński (złoty medal i Mistrzostwo Polski w biegu sztafetowym 4x100 m) oraz ich trenerzy: Artur Granaszewski, Łukasz Nabiałek, Kamil Kryński,
  • Katarzyna Jankowska (Mistrzyni Polski w biegu na 5000 m),
  • Marlena Gola wraz z trenerem Wojciechem Niedźwieckim (złoty medal w biegu na 200 m),
  • Kamila Lićwinko wraz z trenerem Michałem Lićwinko (złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w skoku wzwyż),
  • Wojciech Nowicki wraz z trenerką Malwiną Katarzyną Wojtulewicz-Sobierajską (Mistrz Polski w rzucie młotem).

W klasyfikacji medalowej zawodów zwyciężył Klub Sportowy Podlasie Białystok. W związku z tym podczas spotkania gratulacje odebrał również prezes klubu, Jan Zalewski.