Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Bezpłatne maseczki dla białostoczan

Dodana: 19.04.2021 14:00

Do Białegostoku trafiło ok. 1,2 mln maseczek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dziś (19 kwietnia) zostały rozwiezione do ok. 160 punktów dystrybucji. Są one zlokalizowane między innymi w białostockich szkołach, przedszkolach i żłobkach. Od jutra (20 kwietnia) chętni mieszkańcy miasta mogą bezpłatne maseczki odbierać.  

Miasto Białystok utworzyło ok. 160 punktów dystrybucji bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. Są to miejskie szkoły, przedszkola, żłobki oraz jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego. Ich lista z podziałem na osiedla znajduje się w załączniku.

Punkty są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Te w placówkach edukacyjnych są czynne w dni robocze (poniedziałek-piątek) w godz. 8.00-17.00, natomiast punkty urzędowe – w godz. 8.00-15.30. Każdy chętny mieszkaniec może odebrać 4 maseczki jednorazowe (medyczne, trzywarstwowe). Maseczki będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Kamila Bogacewicz

Tekst alternatywny do plakatu informacyjnego

rozmiar: 11,55 KB DOCX pobierz

Lista punktów odbioru bezpłatnych maseczek

rozmiar: 471,34 KB PDF pobierz

Lista punktów odbioru bezpłatnych maseczek (do odczytu)

rozmiar: 15,39 KB XLSX pobierz
Do góry