• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Beach Pro Tour Futures w Białymstoku

Dodana: 21.06.2022 14:25

Kategorie: Sport Aktualności BOSiR

Przed nami wydarzenie sportowe na światowym poziomie. W dniach 23-26 czerwca na miejskiej plaży na Dojlidach odbędzie się międzynarodowy turniej siatkówki plażowej Beach Pro Tour Futures 2022.

Takiej imprezy sportowej Białystok jeszcze nie miał. Przed nami kilka dni z siatkówką plażową na najwyższym poziomie. W czwartek (23 czerwca) w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” odbędzie się turniej Beach Pro Tour Futures 2022. To międzynarodowe rozgrywki w siatkówce plażowej, które w 2022 r. zastąpiły wieloletni cykl World Tour. Rywalizacja odbywa się na trzech poziomach: Elite 16, Challenge i Future. Ich punktem kulminacyjnym będzie finał z udziałem 10 najlepszych drużyn.

– Cieszę się niezmiernie, że przy okazji Dni Miasta Białegostoku, które od piątku będą się odbywały w naszym mieście, na plaży w Dojlidach będziemy mieć tak fantastyczną imprezę sportową. Do tej pory mieliśmy tu turniej o troszeczkę niższej randze, teraz wskakujemy na wyższą, światową półkę – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku, odpowiedzialny m.in. za sport. – Mam nadzieję, że białostoczanie zechcą skorzystać z możliwości oglądania najlepszych zawodników siatkówki plażowej. Zapraszam do kibicowania.

W czwartek (23 czerwca) na dojlidzkim piasku odbędą się kwalifikacje, w których 16 duetów męskich i kobiecych powalczy o cztery wolne miejsca w turnieju głównym. Na zwycięskie duety będzie czekać 12 drużyn dopuszczonych między innymi na podstawie punktów w rankingu światowym. W tym gronie znalazły się również po cztery polskie pary męskie i żeńskie. Ponadto do gry na Dojlidach zgłosili się sportowcy z 21 innych krajów. To siatkarze ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii, Libii, Ekwadoru, Chile, Grecji, Nowej Zelandii, Niemiec, Litwy, Finlandii, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Ukrainy, Izraela, Austrii, Czech, Węgier, Francji, Włoch.

Od piątku do niedzieli rozgrywane będą turnieje główne. Mecze o finały odbędą się w niedzielę (26 czerwca) i będą transmitowane w TVP Sport. Początek transmisji na żywo z Dojlid o godzinie 11.30.

Wstęp na plażę jest płatny. Do zdobycia będą bezpłatne wejściówki na profilu „Miejskoaktywni” na Facebooku.

Turnieje Beach Pro Tour Futures w 2022 r. odbywają się w 24 lokalizacjach na całym świecie, m.in. Songkhla w Tajlandii, Gold Coast w Australii, Daegu w Korei Południowej, Subic Bay na Filipinach, Balikesir w Turcji. Większość zawodów odbywa się w Europie, w tym aż trzy w Polsce – po Białymstoku impreza zawita dwukrotnie do Warszawy (21-24 lipca i 1-4 września) oraz do Mysłowic (28-31 lipca).

Więcej informacji o turnieju znajduje się na stronie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry