• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Barokowe Ogrody Sztuki

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki. W dniach 16-18 czerwca znów można będzie przenieść się do złotego okresu w dziejach naszego miasta, barokowego Białegostoku rządzonego przez Hetmana i Hetmanową.

Wydarzenia w ramach VI Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki będą odbywały się głównie w Ogrodzie Branickich i w Domu Kultury „Śródmieście”.

– Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, a hasłem przewodnim jest „Karnawał kontra post”. Trzy dni wypełnione będą różnorodnymi propozycjami. Każdy znajdzie cos dla siebie – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ramach festiwalu Dom Kultury „Śródmieście” zaprasza m.in. na wernisaż wystawy przedmiotów nawiązujących do historii karnawału, mapping na budynku Pałacyku Gościnnego i Pałacu Branickich, wykłady edukacyjno-historyczne. Będzie można również wybrać się na inscenizację muzyczno-taneczną, spektakl baletowy czy wysłuchać koncertów.

Na wszystkie wydarzenia plenerowe jest wstęp wolny. Na występ Baletu Cracovia Danza w Kinie Forum obowiązują bezpłatne wejściówki – ze względu na limit miejsc (do odebrania w sekretariacie Domu Kultury Śródmieście). Są także zapisy na warsztaty prowadzone przez Annę Adamowicz i Agnieszkę Dembowską.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się w załączniku.

Kamila Bogacewicz

 

Plakat

Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki - program

rozmiar: 19.65 KB DOCX pobierz
Do góry