Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Badanie Klimatu Rowerowego

Dodana: 05.11.2020 13:41

Miasto Białystok bierze udział w akcji Badanie Klimatu Rowerowego. Zachęcamy rowerzystów do wypełnienia ankiety i przedstawienia opinii na temat korzystania z rowerów w naszym mieście. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 10 minut.

Europejskie Badania Klimatu Rowerowego 2020 są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Są one realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badania zostaną przeprowadzone według sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską metodologii Fahrradklima – Test.

– W Białymstoku do dyspozycji rowerzystów jest ponad 150 kilometrów ścieżek rowerowych. Zachęcamy białostoczan do wypełniania ankiety i oceny warunków korzystania z sieci dróg rowerowych w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Warto wiedzieć, że proces badawczy składa się z trzech faz. Pierwsza już się zakończyła, to rekrutacja zainteresowanych samorządów. Druga obecnie trwa, jest to badanie właściwe w postaci anonimowej ankiety. Ostatnim etapem jest przygotowanie raportów. Wyniki zostaną przedstawiane w sześciostopniowej skali. Rezultaty badań kierowane są do samorządowców i osób odpowiedzialnych za kształtowanie ruchu.

Do udziału w badaniu zgłosiły się 82 samorządy z całej Polski. Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.rowerowyklimat.pl.

opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry