Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Apel w sprawie równości i tolerancji

Dodana: 13.11.2020 10:32

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzimy w poniedziałek (16 listopada). Dziś (13 listopada) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i samorządowcy z innych miast wystosowali specjalny apel w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji wobec mniejszości i grup dyskryminowanych.

We wspólnych tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Tolerancji biorą udział m.in. członkowie Unii Metropolii Polskich oraz samorządy ze Związku Miast Polskich.

Prezydenci miast i burmistrzowie wystąpili ze wspólnym apelem zaznaczając, jaką rolę i znaczenie ma tolerancja w życiu małych ojczyzn. Przypomnieli fragment Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji oraz wyrazili także solidarność ze wszystkimi dyskryminowanymi i wykluczonymi.

– Dzisiaj my, prezydenci i burmistrzowie polskich miast, okazujemy solidarność z wszystkimi, którzy na co dzień borykają się z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem. Tymi, których głos wymaga wzmocnienia i tymi, którzy z determinacją walczą o swoje prawa stając się obiektem ataków werbalnych, a w ostatnim czasie również fizycznych – czytamy w apelu prezydentów i burmistrzów miast.

Każdy człowiek ma takie same prawa i obowiązki, niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, poglądów politycznych, pochodzenia czy orientacji seksualnej.

Kamila Bogacewicz

Apel w sprawie równości i tolerancji do odczytu

rozmiar: 332,2 KB PDF pobierz
Do góry