Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Apel UMP o testy dla pracowników oświatowych

Dodana: 19.05.2020 12:20

Unia Metropolii Polskich wystąpiła do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o przebadanie testami genetycznymi wszystkich pracowników żłobków i pracowników oświaty mających bezpośredni kontakt z dziećmi.

Szanowny Panie Premierze,

w związku z bardzo niepokojącymi informacjami, które docierają do nas z Łodzi, że około 14% pracowników miejskich przedszkoli i żłobków miało kontakt z wirusem SARS Co-V-2, apeluję o wydanie dyspozycji Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, by w ramach swoich uprawnień, podjął w trybie pilnym decyzje o skierowaniu na badania testami genetycznymi wszystkich pracowników żłobków i pracowników oświaty, mających bezpośredni kontakt z dziećmi.

Z wyrazami szacunku,

Prezes Zarządu Unii Metropolii Polskich

Tadeusz Truskolaski

Do wystąpienia z apelem o przeprowadzenie powszechnych badań na obecność koronawirusa pracowników placówek oświatowych skłonił Unię Metropolii Polskich przypadek Łodzi, gdzie decyzją władz miasta przebadanych zostało 3337 pracowników żłobków i przedszkoli, które miały zostać otwarte 18 maja. Wyniki testów okazały się niepokojące. Testy dały wynik pozytywny (albo wątpliwy) u 14% przebadanych osób.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.metropolie.pl.

Kamila Bogacewicz

Apel UMP

rozmiar: 644,21 KB PDF pobierz
Do góry