• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Apel podlaskich przedsiębiorców

Dodana: 05.05.2021 14:19

Członkowie Podlaskiego Klubu Biznesu apelują do władz województwa oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku o merytoryczne wsparcie i dialog w sprawie pełnego uruchomienia lotniska na Krywlanach. Oficjalne stanowisko zostało przekazane regionalnym władzom, Lasom Państwowym i mediom pod koniec kwietnia.

Apel podlaskich przedsiębiorców – sygnowany przez prezesa Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciecha Strzałkowskiego, wiceprezesa Zarządu Ryszarda Iwaszkiewicza i przewodniczącego Konwentu Stanisława Łuniewskiego – to głos lokalnych firm, którym zależy na rozwoju naszego miasta i regionu.

Biznesmeni w ten sposób wspierają uruchomienie pasa startowego na Krywlanach. Postrzegają tę inwestycję jako jedyną szansę na lotnisko w Białymstoku i województwie podlaskim. Ich zdaniem brak lotniska hamuje rozwój naszego miasta i regionu. Utrudnia powstawanie nowych miejsc pracy, rozwój przedsiębiorczości oraz zakładanie nowych firm z kapitałem krajowym i zagranicznym. Jak zaznaczają w swoim piśmie, brak dostępności transportowo-lotniczej ma negatywny wpływ nie tylko na lokalną gospodarkę, ale także ogranicza rozwój osobisty, zawodowo-menedżerski i turystyczny. Pod tym względem w opinii przedsiębiorców Białystok jest niechlubnym wyjątkiem w skali kraju.

Uruchomienie pasa startowego na Krywlanach może zmienić ten fatalny stan i stworzyć możliwości rozwoju, jakie mają mieszkańcy innych miast Polski. Do tego potrzebny jest dialog i merytoryczne wsparcie władz oraz wszystkich instytucji, od których zależy powodzenie tej inwestycji.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

 

Pismo Podlaskiego Klubu Biznesu

rozmiar: 914.28 KB PDF pobierz
Do góry