Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Apel o testy

Dodana: 20.05.2020 12:45

Prezydent Białegostoku ponownie zaapelował do wojewody podlaskiego o testy dla wszystkich pracowników miejskich żłobków i przedszkoli. Ma to związek z wykryciem koronawirusa u pracownika jednego z przedszkoli samorządowych.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ponownie zwrócił się z apelem do wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego o zapewnienie testów wraz z pełną diagnostyką w kierunku zakażenia wirusem wszystkim pracownikom miejskich żłobków i przedszkoli. Chodzi o badania dla 3 tysięcy osób. Pismo w tej sprawie w imieniu prezydenta złożył dziś (20 maja) jego zastępca Zbigniew Nikitorowicz.

Jest to niezwykle ważne w sytuacji, gdy 25 maja zaplanowaliśmy uruchomienie miejskich żłobków i przedszkoli – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Bezpieczeństwo dzieci i ich rodziców, a także pracowników tych placówek bezwzględnie wymaga weryfikacji stanu zdrowia opiekunów.

Wykonanie badań jest również działaniem koniecznym, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Przebadanie tej grupy pracowników ma też ogromne znaczenie dla opanowania epidemii i powrotu do normalnego funkcjonowania nie tylko placówek opiekuńczych, ale i całego społeczeństwa. Jak zaznaczył prezydent w piśmie do wojewody, brak podjęcia działań w tym zakresie może spowodować groźne skutki, istotne dla zdrowia i życia naszych mieszkańców.

Koronawirus został wykryty u pracownika jednego z białostockich przedszkoli. Z tego powodu 7 osób zostało poddanych kwarantannie. Wszyscy pracownicy placówki (37 osób) przejdą testy na obecność koronawirusa, a budynek przedszkola zostanie poddany ozonowaniu, tak aby 25 maja 2020r. placówka mogła bezpiecznie rozpocząć działalność.

Anna Kowalska

Do góry