Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Aneks ws. połączeń BKM do Supraśla

Dodana: 09.10.2019 14:48

Miasto Białystok gotowe jest uruchomić linię 111 do Supraśla już 11 listopada. Pismo w tej sprawie wraz z aneksem do porozumienia międzygminnego zostało dostarczone dziś (9 października) do Urzędu Gminy Supraśl.

W aneksie do porozumienia Miasto Białystok proponuje uruchomienie linii nr 111 na trasie Białystok (centrum przesiadkowe u zbiegu ulic H. Sienkiewicza i Al. Piłsudskiego) – Supraśl, przez ulice: H. Sienkiewicza, Wasilkowska, W. Raginisa. Do Supraśla skierowanych miałoby zostać 25 kursów w dzień roboczy i po 14 kursów w dzień świąteczny i sobotę, które gmina Supraśl finansowałaby na odcinku od przystanku początkowego w Supraślu do przystanku Ogródki Działkowe (nr inw. 414) i z powrotem od przystanku Ogródki Działkowe (nr inw. 405)

Mając na uwadze interes mieszkańców proponuję podpisanie aneksu do porozumienia, na podstawie którego linia 111 do Supraśla uruchomiona zostanie 11 listopada. Czekam na decyzję burmistrza Supraśla i termin, w którym aneks moglibyśmy podpisać. Miasto Białystok jest otwarte na współpracę z gminami i zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom obu stron – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Linia 111 obsługująca połączenia z Supraślem została zlikwidowana z końcem 2015 roku na wniosek burmistrza Supraśla. Z tego też powodu Miasto Białystok utworzyło dodatkową linię 108 umożliwiającą dojazd do cmentarza w Karakulach, a od 11 października również do Wasilkowa. Dodatkowo zmieniono rozkład linii nr 9 w taki sposób, że na połowie kursów dojeżdża do pętli na ul. Wiślanej.

Wniosek o ponowne uruchomienie linii 111 burmistrz Supraśla złożył w 2019 r. wraz z propozycją rozkładu jazdy i wskazaniem dokładnej trasy przejazdu na terenie Białegostoku. Podkreślał w nim niezadowolenie mieszkańców Supraśla z powodu likwidacji połączeń przez PKS Nova oraz standardu usług drugiego przewoźnika działającego na tej trasie.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry