• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

4. edycja Białystok New Pop Festival

Dodana: 01.07.2021 12:35

Przed nami 4. edycja New Pop Festival, która odbędzie się w następny weekend – 10-11 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich.  

Pierwszego dnia wystąpią: Paweł Domagała, Muniek i Przyjaciele, Paulina Przybysz, Organek, Jan Rapowanie. Drugiego dnia wystąpią: Baasch, Baranovski, Margaret, Artur Rojek i Sokół. Organizatorzy (Agora, Wyborcza.pl) zadbają o klimat muzycznej różnorodności.

– Publiczność usłyszy rocka, soul, pop, ale też hip-hop i electro – muzykę łączącą pokolenia – zapowiada zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Przed nami prawdziwa uczta kulturalna – nie tylko muzyczna, bo w ramach festiwalu odbędą się różne wydarzenia towarzyszące, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W programie są nie tylko występy muzyków. Będą też spotkania i wywiady z artystami, wycieczka online po mieście w przerwie pomiędzy koncertami. Organizatorzy zapraszają również do strefy smaku – festiwalowych foodtrucków, oraz do strefy familijnej, gdzie będą zabawy dla najmłodszych, warsztaty z kosmetyków naturalnych, symulator rowerów i kolejka górska VR.

Po poprzedniej pandemicznej edycji festiwalu, kiedy eksperymentalnie impreza odbyła się na scenie, ale publiczność oglądała koncerty wyłącznie w internecie, tym razem festiwal będzie hybrydowy. Będą dostępne streaminigi online, ale i publiczność pod sceną.

Umowa z organizatorem na promocję miasta wyniosła 575 tys. zł brutto.

Agnieszka Błachowska

Do góry