Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

29. WOŚP – finał z głową

Dodana: 13.01.2021 13:27

Tegoroczna, dwudziesta dziewiąta edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z powodu koronawirusa przebiega inaczej niż wcześniej. Jednak jak co roku Miasto Białystok wspiera tę szlachetną inicjatywę jednoczącą mieszkańców. W wielu miejscach zostały rozstawione puszki, do których można wrzucać datki na WOŚP. Akcja potrwa do wielkiego finału 31 stycznia.

W tym roku inicjatywa jest realizowana pod hasłem „Finał z głową”. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Datki można wrzucać do puszek znajdujących się na terenie Białegostoku, np. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej, w Przedszkolu Samorządowym przy ul. Porzeczkowej, w Rektoracie Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej czy w Wodociągach Białostockich przy ul. Młynowej. Puszki WOŚP można też znaleźć w takich firmach, jak niektóre sklepy Arhelan i stacje paliw Circle K, Franko Dystrybucja, Wasilewski i Syn, Itoner, Dental Blue, Benmar, Rockalizacja by Mapex, Cukiernia Pani K, Foton Studio, Cukiernia Sonata, Wiór, Kwiaciarnia Mercedes, salon Play w Galerii Białej, Stokrotka w Galerii Jurowieckiej, a także Cukiernia Słodkości Kini w Dobrzyniewie Fabrycznym.

Ponadto na rzecz Wielkiej Orkiestry w Białymstoku kwestuje 250 wolontariuszy. Są organizowane eSkarbonki, internetowe zbiórki i aukcje na Allegro („Białostockie Aukcje WOŚP”). Odbędzie się również bieg online na dystansie 5 km „Policz się z cukrzycą”.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można znaleźć na fejsbukowym profilu WOŚP Białystok.

Agnieszka Błachowska

Do góry