Facebook icon
 • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Aktualności miejskie

 • cat19.10.2020 13:41

  Rocznica zamordowania kapelana „Solidarności”

  Przejście do artykułu o rocznicy zamordowania kapelana

  W rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki pod białostockim pomnikiem błogosławionego kapłana złożone zostały kwiaty od Prezydenta Miasta Białegostoku.

 • cat19.10.2020 13:10

  Bohaterski Krystian Furman

  Przejście do artykułu o bohaterskim piłkarzu Krystianie Furmanie

  Tylko jedna osoba zainteresowała się losem mężczyzny, który źle się poczuł w autobusie komunikacji miejskiej w Białymstoku. Krystian Furman, uczeń drugiej klasy liceum w białostockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, wezwał karetkę i udzielił pomocy potrzebującemu. Za odpowiedzialną postawę nastolatka docenił dziś (19 października) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

 • cat19.10.2020 10:29

  Białostoczanie z medalami w short tracku

  W miniony weekend (16-18 października) na białostockim lodowisku w Zwierzyńcu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w short tracku. Białostoccy sportowcy zdobyli „worek medali”. Indywidualnie i grupowo zawodnicy Juvenii Białystok - Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej, sięgnęli po złoto kilka razy.

 • cat16.10.2020 15:41

  Park OCR w Białymstoku

  Przejście do artykułu o parku OCR w Białymstoku

  W naszym mieście powstał jeden z największych w Polsce, świetnie wyposażony, sportowo-rekreacyjny park OCR Outdoor Training. To idealne miejsce dla dzieci i dorosłych, przeznaczone do trenowania biegów z przeszkodami.

 • cat16.10.2020 14:28

  Uczniowski mural

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku stworzyli niezwykły mural. Są na nim postacie osób, które w sposób znaczący zapisały się w historii Białegostoku.

 • cat16.10.2020 13:27

  Białystok w czerwonej strefie

  Największe miasta w Polsce i 152 powiaty od soboty (17 października) znajdą się w czerwonej strefie. Wśród nich – także Białystok. Ta decyzja rządu oznacza, że czekają nas nowe, większe obostrzenia sanitarne.

 • cat16.10.2020 12:31

  Dzień Papieża Jana Pawła II

  Pomnik Jana Pawła II udekorowany flagami w barwach narodowych, a także miasta Białystok oraz złożone kwiaty

  W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową pod pomnikiem Ojca Świętego złożone zostały kwiaty od Prezydenta Miasta Białegostoku.

 • cat15.10.2020 14:16

  Święto nauczycieli w Białymstoku

  Za zaangażowanie, poświęcenie i serce okazywane uczniom 229 nauczycielom i dyrektorom podziękował dziś (15 października) prezydent Tadeusz Truskolaski wraz z zastępcami Rafałem Rudnickim i Przemysławem Tuchlińskim. 7 pedagogów, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla wychowanków otrzymało tytuł „Nauczyciela Mądrego Sercem”. W Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • cat15.10.2020 14:10

  Ostatni dzień głosowania

  Przejście do artykułu o ostatnim dniu głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego

  Ostatnia szansa na oddanie głosu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Głosowanie jest możliwe jeszcze dziś (15 października) do północy. Weź w nim udział i zdecyduj, co powstanie w Twojej najbliższej okolicy.

 • cat15.10.2020 13:59

  Jednolity rynek europejski

  Przejście do artykułu o raporcie na temat jednolitego rynku europejskiego

  Podczas sesji plenarnej, która odbywała się w dniach 12-14 października, członkowie Europejskiego Komitetu Regionów przyjęli opinię w sprawie raportu o barierach jednolitego rynku opracowaną przez Tadeusza Truskolaskiego – prezydenta Białegostoku, koordynatora EA w Komisji ECON.

 • cat14.10.2020 15:23

  Wspólny apel Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich

  Przejście do artykułu o oświadczeniu UMP i ZMP w sprawie COVID-19

  We wtorek (13 października), po wielu miesiącach starań prezydentów polskich miast, odbyło się spotkanie online z Premierem RP. Unia Metropolii Polskich i Związek Miast Polskich wydały oświadczenie.

 • cat14.10.2020 14:14

  O białostockiej architekturze drewnianej

  Przejście do artykułu o białostockiej architekturze drewnianej

  Ukazała się kolejna publikacja dotycząca dziedzictwa naszego miasta – „Architektura drewniana w Białymstoku”. Książkę będzie można wygrać w środę (14 października) w konkursie na Facebooku.

 • cat13.10.2020 14:59

  Nagroda za Epi-Centrum Nauki

  Prezydent Tadeusz Truskolaski udziela wywiadu mediom

  Białostocki Park Naukowo-Technologiczny został laureatem nagrody „Kryształy Przetargów Publicznych” przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Przetargi Publiczne”.

 • cat12.10.2020 15:05

  Bioróżnorodność Białegostoku

  Rzecznik Prezydenta Miasta Białegostoku Urszula Boublej rozpoczynająca konferencje na temat bioróżnorodności

  W jaki sposób wspomagać różnorodność biologiczną w Białymstoku, gdzie znajdują się najcenniejsze siedliska, gatunki roślin i zwierząt występujących na obszarze miasta? Aby poznać odpowiedzi na te pytania Miasto wspólnie z naukowcami realizuje projekt „Bioróżnorodność Miasta Białegostoku”. Eksperci na zlecenie Miasta opracowują badania i przedstawiają je w formie monografii.

 • cat12.10.2020 13:41

  Żubry Białystok ze wsparciem Miasta

  Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Rafał Rudnicki, prezes Żubry Białystok Jacek Zaniewski oraz maskotka drużyny z symbolicznym czekiem oraz zdjęciem grupowym drużyny

  W sobotę (10 października) przed meczem Podlaskiego Klubu Koszykówki Żubry z Sokołem Ostrów Mazowiecka zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki przekazał drużynie symboliczny czek, potwierdzający wsparcie, jakiego Miasto udzieliło białostockiemu klubowi na drugie półrocze 2020 roku.

 • cat09.10.2020 13:28

  Białystok w żółtej strefie

  Białystok-w-żółtej-strefie_773x366.png

  Ze względu na rosnące zagrożenie COVID-19 od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do czerwonej. Miasto Białystok będzie w żółtej strefie. Warto zapoznać się zasadami bezpieczeństwa, które będą obowiązywały mieszkańców. Trzeba pamiętać o maseczkach, dystansie społecznym i dezynfekcji.

 • cat08.10.2020 14:43

  Pszczoły w barciach miejskich

  Pszczoły miodne zamieszkały w Lesie Zwierzynieckim w Białymstoku. W naturalnym pniu drzewa wydłubana została barć, obok pojawią się jeszcze dwie kłody bartne. Projekt „Barcie i kłody bartne na terenie białostockich lasów miejskich” jest pierwszym tego typu projektem w Polsce realizowanym przez Miasto. Do tej pory podobne instalacje zazwyczaj wykonywane były przez Lasy Państwowe.

 • cat08.10.2020 12:40

  Białystok wśród liderów rankingów Wspólnoty

  Przejście do artykułu o corocznym rankingu magazynu

  W corocznym rankingu inwestycyjnym magazynu „Wspólnota” Białystok utrzymał drugą pozycję w kategorii miast na prawach powiatu. Natomiast w rankingu wykorzystania funduszy unijnych w latach 2014-2019 Białystok w kategorii miast wojewódzkich zajął trzecie miejsce.

 • cat06.10.2020 15:20

  Nowa hala w Mechaniaku

  Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz drużyny sportowe z Białegostoku korzystają już z nowej hali, która została zbudowana przy ul. W. Broniewskiego. Przedsięwzięcie kosztowało 13 mln zł i zostało sfinansowane z budżetu Miasta.

 • cat05.10.2020 11:23

  Koncert – Sercem z Białorusią

  Przejście do artykułu o koncercie Sercem z Białorusią w Białymstoku

  Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku odbył się koncert „Sercem z Białorusią”. Była to muzyczna manifestacja solidarności z Białorusią i narodem białoruskim, walczącym o swoją wolność i możliwość życia w demokratycznym kraju.

Do góry