• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Menu Gospodarka Komunalna

Akcja "Czysty Białystok"

W dniach 25-27 kwietnia 2024 r. Miasto Białystok organizuje po raz kolejny Akcję Czysty Białystok.

Chętni do uczestnictwa w wydarzeniu mogą zgłaszać grupy do Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego. W tym celu do 12 kwietnia należy wypełnić poniższy formularz, a następnie przesłać go na adres: dgk@um.bialystok.pl. W formularzu trzeba podać m.in. adres e-mail do kontaktu, dane osoby odpowiedzialnej za grupę, prognozowaną liczbę uczestników grupy, daty i godziny sprzątania. Należy też wskazać teren, który będzie sprzątany oraz miejsce składowania śmieci. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel. 85 879 7482 lub 517 297 589.  

Dla liderów zgłoszonych grup zostaną zorganizowane Warsztaty Edukacji Ekologicznej, które odbędą się 17 - 18 kwietnia w Białostockim Centrum Edukacji przy ul. Ciepłej 32. Każdego dnia odbędą się dwa spotkania o godz. 11:30 i 13:30. W ramach warsztatów będą prowadzone zajęcia dotyczące m.in. obowiązujących w Białymstoku zasad segregacji odpadów. Zostaną też przekazane materiały potrzebne do przeprowadzenia akcji oraz materiały edukacyjne pomocne w prowadzeniu zajęć edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami. Będzie także mowa o tym, na co należy zwrócić uwagę przy sprzątaniu w ramach akcji. Liderzy zgłoszonych grup o szczegółach zostaną poinformowani mailowo.

W podziękowaniu za udział w inicjatywie Miasto zorganizuje dla jej uczestników Piknik Ekologiczny. Odbędzie się on 27 kwietnia na terenie Parku Planty na schodach przy fontannie. Organizatorzy przygotują atrakcje dla najmłodszych, m.in. konkursy, animacje, zajęcia plastyczne kolorowania toreb i drewnianych ozdób i wiele innych. O szczegółach wydarzenia poinformujemy już wkrótce, ale już teraz serdecznie na nie zapraszamy.

Sponsorów, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję fundując nagrody uczestnikom konkursów serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem sandryszewski@um.bialystok.pl.

 Plakat Czysty Białstok 2024 zm2.png

Formularz zgłoszeniowy_Czysty Białystok_2024.docx

rozmiar: 45.1 KB DOCX pobierz

Formularz zgłoszeniowy_Czysty Białystok_2024.pdf

rozmiar: 118.83 KB PDF pobierz

Plakat Czysty Białystok 2024.png

rozmiar: 3.32 MB PNG pobierz

Tekst alternatywny do plakatu_Czysty Białystok.docx

rozmiar: 13.09 KB DOCX pobierz
Do góry