• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Menu Gospodarka Komunalna

Akcja "Czysty Białystok"

W dniach 20-22 kwietnia 2023 r. Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza wszystkich, którym na sercu leży estetyka i czystość naszego miasta do udziału w sprzątaniu terenów miejskich w ramach Akcji Czysty Białystok.

Partnerami tegorocznej Akcji „Czysty Białystok” są: Muzeum Wojska w Białymstoku, Młodzieżowy Dom Kultury, Nadleśnictwo Dojlidy, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, Straż Miejska, PUHP „Lech” Sp. z o.o. i Wodociągi Białostockie.

Chętni do uczestnictwa w Akcji "Czysty Białystok" mogą zgłaszać grupy do Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego. W tym celu do 12 kwietnia należy wypełnić poniższy formularz, a następnie przesłać go na adres: dgk@um.bialystok.pl. W formularzu trzeba podać m.in. adres e-mail do kontaktu, dane osoby odpowiedzialnej za grupę, prognozowaną liczbę uczestników grupy, daty i godziny sprzątania. Należy też wskazać teren, który będzie sprzątany oraz miejsce składowania śmieci. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel. 85 879 7482 lub  517 297 589.  

Dla liderów zgłoszonych grup zostaną zorganizowane Warsztaty Edukacji Ekologicznej, które odbędą się 18 - 19 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Ciepłej 32. Każdego dnia odbędą się dwa spotkania o godz. 11.30 i 13.30. W ramach warsztatów będą prowadzone zajęcia dotyczące m.in. obowiązujących w Białymstoku zasad segregacji odpadów. Zostaną też przekazane materiały potrzebne do przeprowadzenia akcji oraz materiały edukacyjne pomocne w prowadzeniu zajęć edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami. Będzie także mowa o tym, na co należy zwrócić uwagę przy sprzątaniu w ramach akcji. Liderzy zgłoszonych grup o szczegółach zostaną poinformowani mailowo.

W podziękowaniu za udział w inicjatywie Miasto zorganizuje dla jej uczestników Piknik Ekologiczny. Odbędzie się on 22 kwietnia na placu przed Teatrem Dramatycznym. Organizatorzy przygotują atrakcje dla najmłodszych, m.in. konkursy, animacje, pokaz baniek mydlanych, tatuaże brokatowe oraz zajęcia plastyczne kolorowania toreb i drewnianych ozdób. Ciekawym urozmaiceniem będą stoiska przygotowane przez partnerów akcji. O szczegółach wydarzenia poinformujemy już wkrótce, ale już teraz serdecznie na nie zapraszamy.

Sponsorów, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję fundując nagrody uczestnikom konkursów serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem sandryszewski@um.bialystok.pl

3. Czysty 2023 .png

 

Formularz zgłoszeniowy

rozmiar: 45 KB DOCX pobierz

Formularz zgłoszeniowy

rozmiar: 71.52 KB PDF pobierz

Tekst alternatywny do plakatu Czysty Białystok

rozmiar: 13 KB DOCX pobierz

Plakat Czysty Białystok 2023

rozmiar: 2.74 MB PDF pobierz
Do góry