Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Dzwoń, nie jesteś sam

„Dzwoń, nie jesteś sam” to akcja, która ma na celu zapewnienie pomocy dzieciom i młodzieży z białostockich szkół. Uczniowie od kilkunastu miesięcy muszą mierzyć się z bardzo dla nich trudnymi wyzwaniami i problemami spowodowanymi pandemią COVID-19. Wielomiesięczne zamknięcie szkół, konieczność uczenia się w sposób zdalny, pozbawienie codziennego kontaktu z rówieśnikami, lęk i niepewność powodują, że uczniowie są pełni obaw przed powrotem do szkół.

Od 24 maja 2021 r. Miasto Białystok rozpocznie akcję „Dzwoń, nie jesteś sam” z wykorzystaniem infolinii skierowanej do białostockich dzieci i młodzieży powracających do nauki w formie stacjonarnej. Telefony obsługiwać będą psycholodzy i pedagodzy pracujący z uczniami na co dzień, w szkołach.

Jeśli jesteś uczniem, potrzebujesz rozmowy, wsparcia pedagogicznego, masz problem związany z odnalezieniem się na nowo w szkole, zadzwoń.

  • dyżury telefoniczne pełnione będą od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godz. 12.00-18.00,
  • numery telefonu: 519 570 006, 519 570 008,
  • osoby dzwoniące pozostaną anonimowe,
  • telefon będzie funkcjonował do końca roku szkolnego 2020/2021,
  • usługa jest bezpłatna.

Uwaga! Nie jest to telefon ratunkowy ani telefon zaufania do zgłaszania sytuacji kryzysowych. Jeśli twoja sprawa wymaga natychmiastowej interwencji - zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Klauzula - telefon wsparcia dla uczniów

rozmiar: 201,93 KB PDF pobierz
Do góry