• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Zagłosuj na nowe stacje BiKeR

Dodana: 13.12.2017 13:42

Kategorie: Aktualności BiKeR

Kończy się głosowanie na lokalizację nowych stacji BiKeR w Białymstoku. Mieszkańcy mogą wybrać miejsce, gdzie w przyszłym sezonie rowerowym zostaną ustawione kolejne stacje. Głosować można do czwartku (14 grudnia), do północy.

Wiosną 2018 r. w Białymstoku przybędą dwie nowe stacje rowerowe BiKeR. Taką możliwość stwarza umowa z operatorem sieci BiKeR – firmą Nextbike – zawarta na lata 2017-2019. Zostaną one usytuowane w miejscach, które mieszkańcy w głosowaniu wybiorą spośród następujących lokalizacji, również wskazanych wcześniej przez białostoczan:

  1. ul. Bolesława Chrobrego
  2. ul. gen. J. Bema
  3. ul. gen. J. Hallera/Dziesięciny
  4. Al. Konstytucji 3 Maja/ul. Studzienna
  5. Zawady/ul. Polna
  6. ul. 42 Pułku Piechoty/Zacisze Dolistówki.

Głosować można na stronie www.bialystok.pl do północy 14 grudnia. Każdy głosujący może wskazać jedną lokalizację. Dotychczas swój wybór wskazało 7 tys. 409 osób.

Zachęcamy białostoczan do głosowania, bo zależy nam na tym, aby nowe stacje pojawiały się tam, gdzie mieszkańcy naprawdę ich potrzebują i będą z nich korzystać jak najczęściej – zapewnia Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

W minionym sezonie w systemie BiKeR zarejestrowało się ponad 11 tys. nowych użytkowników, a ich łączna liczba zbliżyła się do 60 tys. Od kwietnia 2018 r. sieć BiKeR czekają kolejne zmiany. Oprócz uruchomienia dwóch kolejnych stacji, których lokalizację wybiorą mieszkańcy, system zostanie rozbudowany o 5 stacji i 50 rowerów sponsorskich.

Anna Kowalska

Do góry