• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Wymiana nieruchomości

Dodana: 20.12.2017 14:26

Kategorie: Aktualności Nieruchomości CLZ

Działka, na której znajduje się Centrum im. Ludwika Zamenhofa, za działki przy Operze i Filharmonii Podlaskiej – takim wynikiem zakończyły się negocjacje Miasta z Województwem Podlaskim dotyczące wymiany nieruchomości.

Miasto i Województwo wymieniły się działkami na terenie Białegostoku. 20 grudnia została podpisana umowa o przekazaniu nieruchomości.

– Podpisaniem umowy zakończyliśmy negocjacje dotyczące działek przy operze i nieruchomości, na której znajduje się Centrum im. Ludwika Zamenhofa – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Cieszę się, że doszło do porozumienia w tej sprawie.

Białystok przekaże Operze i Filharmonii Podlaskiej w użytkowanie wieczyste cztery działki. Opera kupiła znajdujące się na nich budynki. Użytkowanie wieczyste ustalono do 2105 roku. Opłaty roczne za użytkowanie tych nieruchomości wyniosą ponad 13 tys. zł.

W ramach umowy Miasto kupiło dwie nieruchomości. Jedna z nich to działka przy ul. Warszawskiej, na której mieści się Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Natomiast druga działka to ciąg komunikacyjny.

Agnieszka Błachowska

Do góry