• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Wigilia na Rynku Kościuszki

Dodana: 12.12.2017 13:11

Kategorie: Aktualności

Ekumeniczna Wigilia Miejska, tradycyjnie organizowana dla mieszkańców, odbędzie się w Białymstoku w najbliższą niedzielę, 17 grudnia o godzinie 14.00, na Rynku Kościuszki.

Miejską wigilię – podobnie jak w latach ubiegłych – przygotowuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA wspólnie z prezydentem Białegostoku. Organizatorzy zapraszają na tę wigilię wszystkich mieszkańców miasta, bez względu na wyznanie, którzy zechcą razem przeżywać nadchodzące święta. Świąteczne życzenia białostoczanom złożą biskupi Kościoła katolickiego i prawosławnego oraz prezydent Tadeusz Truskolaski.

Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców na tę uroczystość – mówi Tadeusz Truskolaski. – To jedna z takich chwil, kiedy dobrze być razem, poczuć klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zawsze cieszę się na myśl o tym spotkaniu i wspólnym dzieleniu się opłatkiem.

Na wszystkich uczestników uroczystości będą czekać wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowali się także białostoccy przedsiębiorcy, restauratorzy, darczyńcy. Najbardziej potrzebujący będą mogli zabrać jedzenie do domu.

Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Na Rynku Kościuszki zabrzmią świąteczne kolędy. Każdego roku w tym spotkaniu biorą udział setki białostoczan. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie tak samo.

Anna Kowalska

Do góry