• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Ulica błogosławionego księdza Michała Sopoćki

Dodana: 14.09.2017 13:17

Kategorie: Aktualności

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski proponuje upamiętnienie patrona naszego miasta, błogosławionego księdza Michała Sopoćki, poprzez nazwanie jednej z ulic jego imieniem.

Inicjatywa prezydenta Białegostoku dotyczy nowego, 900-metrowego odcinka ulicy Sitarskiej, budowanego między ul. Świętokrzyską a ul. Radzymińską, który połączy osiedla Dziesięciny i Białostoczek. Zaproponowana nazwa wynika z chęci uhonorowania patrona naszego miasta. W lutym 2016 roku został nim błogosławiony ks. Michał Sopoćko, beatyfikowany 28 września 2008 roku.

– Nowa ulica w naszym mieście zyskałaby swojego patrona. Byłoby to właściwe upamiętnienie błogosławionego księdza Michała Sopoćki, rok temu ogłoszonego patronem Białegostoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Propozycja prezydenta zbiega się w czasie z kolejną rocznicą beatyfikacji księdza Sopoćki. Z tej okazji w naszym mieście po raz drugi zostaną zorganizowane Dni Patronalne. W ramach obchodów odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych i religijnych. Tegoroczne uroczystości potrwają od 26 września do 1 października.

Projekt uchwały w tej sprawie został złożony do Biura Rady Miasta.

Agnieszka Błachowska

 

Do góry