• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Tenisistki z Białegostoku

Dodana: 11.08.2017 09:35

Kategorie: Sport Aktualności

Kolejna, czwarta już drużyna z Białegostoku będzie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem będzie to ATS Białystok, który 23 września w sali przy Szkole Podstawowej nr 42 zainauguruje rozgrywki w Ekstraklasie tenisa stołowego kobiet.

Przypomnijmy, że do tej pory na najwyższym szczeblu rozgrywek w sportach drużynowych rywalizowały: Jagiellonia Białystok w piłkarskiej Ekstraklasie i UKS Dojlidy w Superlidze tenisa stołowego mężczyzn. Od sezonu 2017/18 dołączyły do nich MOKS Słoneczny Stok w ekstraklasie w futsalu oraz właśnie panie z ATS Białystok, które grać będą w Ekstraklasie tenisa stołowego kobiet. ATS Białystok zastąpi w ekstraklasie klub Śnieżnik Stronie Śląskie.

To wielka nobilitacja i jednocześnie ciężkie zadanie. Nie będziemy faworytem ligi, bo mamy nie tylko najmłodszy zespół w lidze, ale też najmłodszy, jakikolwiek przystąpił do rozgrywek na najwyższym szczeblu. Będziemy jednak w każdym meczu starali się sprawić niespodziankę – mówi prezes i jednocześnie trener ATS Białystok Karol Dyszkiewicz.

ATS to kolejna drużyna z naszego miasta, która gra na najwyższym poziomie rozgrywek. W dodatku tworzą ją białostoczanki, które będą miały okazję ograć się na najwyższym poziomie – dodaje zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Miasto Białystok prowadzi świadomą i przemyślaną politykę wspierania drużyn w grach zespołowych.

Więcej informacji o zespole ATS Białystok znajduje się na stronie www.atsb.pl.  

Do góry