• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Szkoły przyjazne niepełnosprawnym

Dodana: 13.04.2018 11:00

Kategorie: Aktualności Inwestycje Edukacja Niepełnosprawni

Jeszcze w tym roku dwie białostockie placówki oświatowe zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na wykonanie prac, dzięki którym znikną tam bariery architektoniczne.

Umowa z wykonawcą inwestycji – konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane APK Artur Peczyk i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TAZ – obejmuje prace budowlane, które zostaną przeprowadzone w dwóch placówkach. W Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych przy ul. gen. J. Bema pojawi się wewnętrzna platforma przyschodową. Będzie zasilana elektrycznie. Od strony wejścia głównego do budynku szkoły i od strony parkingu wykonawca wybuduje pochylnie z kostki brukowej. Druga placówka – I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Brukowej – ma być wyposażona w wewnętrzną platformę przyschodową, zasilaną elektrycznie.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo niepełnosprawnych uczniów staramy się sukcesywnie likwidować bariery architektoniczne w białostockich szkołach. To nasz obowiązek – podkreśla zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w przetargu jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na koniec lipca 2018 r. Natomiast dokumentacja ma powstać przed upływem 30 dni od podpisania umowy. Koszt realizacji umowy to ponad 188 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

Do góry