• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Świąteczne spotkanie ze studentami

Dodana: 07.12.2017 14:57

Kategorie: Aktualności Edukacja

Już po raz szósty prezydent Tadeusz Truskolaski spotkał się z zagranicznymi studentami Politechniki Białostockiej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Christmas Meeting with President to okazja do składania życzeń, wspólnego śpiewania kolęd i poznania tradycji świątecznych z różnych krajów.

Dziś (7 grudnia) prezydent Białegostoku odwiedził studentów obcokrajowców. Świąteczne spotkanie odbyło się w auli Inno-Eko-Tech na Politechnice Białostockiej, gdzie studiuje obecnie ponad 300 młodych osób z zagranicy.

W trakcie spotkania prezydent złożył żakom bożonarodzeniowe życzenia. Wręczano prezenty, śpiewano kolędy, budowano choinkę. Powstał też dekoracyjny łańcuch choinkowy. Uczestnicy spotkania poznali tradycje świąteczne z Chin.

Wszystkim studiującym w naszym mieście życzę jak najlepszych wyników w nauce, świetnych warunków do rozwoju i udanego pobytu w Białymstoku. Mam nadzieję, że dobrze czujecie się u nas i zawsze będziecie z sentymentem wspominać nasze miasto – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W tym roku w spotkaniu z prezydentem uczestniczyli goście specjalni, którzy odwiedzają Politechnikę z okazji International Training Week. To 12 przedstawicieli zagranicznych uczelni, m.in. z Argentyny, Boliwii, Serbii i Mołdawii. To z ich uczelniami Politechnika realizuje umowy partnerskie w ramach programu Erasmus+.

Agnieszka Błachowska

Do góry