• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Street workout na Leśnej Dolinie

Dodana: 11.08.2017 13:19

Kategorie: Aktualności Inwestycje Budżet Obywatelski BO2017 Sport

W Białymstoku powstanie kolejne miejsce do sportowej aktywności. Będzie to siłownia wyposażona m.in. w drążki, drabinki, poręcze. Umożliwi mieszkańcom Leśnej Doliny wykonywanie ćwiczeń w plenerze.

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę siłowni street workout przy Al. Jana Pawła II w Białymstoku. Zaprojektowana i wybudowana siłownia zostanie wyposażona w trzy zestawy urządzeń. Będą to drążki do podciągania, drabinki poziome i pionowe, poręcze równoległe. Nie zabraknie też ławki do wykonywania brzuszków. Urządzenia umożliwią wykonywanie ćwiczeń fizycznych o zróżnicowanym poziomie trudności. Będą z nich mogli korzystać młodsi i starsi białostoczanie.

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, na życzenie mieszkańców, na terenie naszego miasta powstanie kolejne miejsce do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Na projekt „Sportowo – rekreacyjnie – wygodnie przy Al. Jana Pawła II” z Budżetu Obywatelskiego 2017 oddano blisko pół tysiąca głosów.

Inwestycja obejmie także utwardzenie terenu oraz budowę oświetlenia siłowni. Dodatkowo wykonawca zajmie się też wykonaniem kanalizacji deszczowej i drenażu boiska rekreacyjnego przy Al. Jana Pawła II. Oferty można składać do 25 sierpnia.

Całe przedsięwzięcie powinno zostać zrealizowane do końca listopada 2017 roku.

Kamila Busłowska

Do góry